Jak wybrać stylowe okulary dla mężczyzny?

Istniejące uprzedzenie, że okularów nie należy obdarowywać, odnosi się oczywiście do modeli korekcyjnych, ponieważ taki prezent wyraźnie wskazuje na wady zdrowotne. Prezenty można dawać kobietom bez powodu: bukiet kwiatów, pudełko czekoladek lub inne miłe niespodzianki zostaną docenione, jeśli zostaną przedstawione jako wyraz podziwu, szacunku, wdzięczności.

Z przedstawicielami silniejszej płci to inna sprawa: prezenty dawane są znacznie rzadziej: na urodziny, Nowy Rok, Walentynki, na rocznicę ślubu. To chyba wszystko. Na ogół nie ma zwyczaju wręczania prezentów nieznajomym mężczyznom, w przeciwieństwie do kobiet. Wyjątkiem są wyrazy wdzięczności dla lekarzy, nauczycieli, mentorów.

Okulary to prawdziwa niespodzianka!

Wybór męskich akcesoriów jako prezentacji jest najlepszy dla bliskich Ci osób. Nie ma zwyczaju wręczania prezentów z tego typu nieznanym osobom. Na przykład krawat, zegarek czy okulary są integralną i ważną częścią wizerunku, zwłaszcza dla mężczyzn o wysokim statusie, którzy wybierają dla siebie tylko rzeczy wysokiej jakości i często niektórych marek.

5 zasad wyboru męskich okularów przeciwsłonecznych


Aby prezent nie wyrządził krzywdy, nie zawiódł obdarowanego, okulary przeciwsłoneczne muszą być odpowiednio dobrane. Wybierając okulary przeciwsłoneczne Dolce Gabbana należy przestrzegać 5 zasad:

  1. Wybierz modele według typu twarzy. Twarze ludzi mają różne kształty: koło, owal, kwadrat, prostokąt, róg, serce, romb. Dla każdego z nich dostępne są modele okularów o specyficznym designie. W przypadku okularów męskich obowiązuje podstawowa zasada: im większe rysy twarzy, tym masywniejsza powinna być oprawka.
  2. Skoncentruj się na stylu życia i stylu mężczyzn. Jeśli prezent jest dla dyrektora dużego przedsiębiorstwa, który cały czas spędza w pracy, nie ma sensu prezentować mu sportowych okularów przeciwsłonecznych. Lepiej wybrać modele w klasycznym stylu. Dla młodych mężczyzn odpowiednie są okulary o bardziej awangardowym, sportowym charakterze.
  3. Połącz kolor okularów z kolorem włosów. Wybierz okulary pasujące do koloru włosów. Konieczne jest, aby okulary lekko wyróżniały się na twarzy. Wybiera się okulary do jasnych włosów w ciemnych lub jasnych kolorach, a do ciemnowłosych – w jaśniejszych.
  4. Weź pod uwagę trendy w modzie sezonu. Wybór jednego z modeli z najnowszych kolekcji na prezent to bardzo rozsądny, ale odpowiedzialny krok. Mężczyźni to ludzie konserwatywni, nie zawsze potrafią docenić awangardowe kierunki i wolą trzymać się bardziej klasycznych modeli.
  5. Kupuj oryginały, a nie podróbki. Kupowanie podrobionych markowych okularów przeciwsłonecznych na wyprzedaży ulicznej lub w metrze zamiast miłej niespodzianki może prowadzić do rozwoju chorób oczu. Oczywiście dobre okulary nie mogą być tanie.