Godne polecenia okulary korekcyjne męskie – garść cennych informacji

Okulary korekcyjne męskie to produkty, które powinny być trwałe, estetycznie wykonane oraz dopasowane do typu urody. Muszą one skutecznie poprawiać jakość widzenia oraz maskować ewentualne niedoskonałości, w tym na przykład asymetrię twarzy czy za duży nos.

Na co należy zwracać uwagę wybierając i kupując okulary korekcyjne męskie ?

Podczas wyboru i zakupu oprawek dla panów należy pamiętać o tym, że poszczególne produkty mogą różnić się pod względem:

 • rodzaju zastosowanego materiału,
 • koloru,
 • wielkości,
 • ciężaru,
 • kształtu,
 • ceny.

Okulary korekcyjne męskie to produkty, które powinny być trwałe, estetycznie wykonane oraz dopasowane do typu urody.

W tym jednak przypadku nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną klient zwykle otrzymuje wysokogatunkowy produkt, który z powodzeniem może użytkować w stanie niepogorszonym przez bardzo długi czas. Oferowane w sprzedaży oprawki mogą być wykonane z metalu lub dobrej jakości tworzyw sztucznych, a rodzaj materiału zależy od preferencji użytkownika.

Jakie oprawki pasują do poszczególnych typów urody?

Okulary korekcyjne męskie powinny być zawsze dobierane w zależności od typu urody. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są produkty o łagodnych i mocno zarysowanych liniach. Kształt oprawek w tym wypadku powinien pasować do typu urody. Wyróżnia się bowiem kilka rodzajów twarzy, w tym:

Okulary korekcyjne męskie powinny być zawsze dobierane w zależności od typu urody

 • owalny – tego rodzaju twarz cechuje się właściwymi proporcjami oraz łagodnymi liniami. To sprawia, że do tego typu urody pasuje większość dostępnych w sprzedaży modeli okularów.
 • okrągły – mężczyźni posiadający ten typ twarzy powinni dążyć do jej wydłużenia. Mogą oni zatem wybierać oprawki kwadratowe i prostokątne, w tym popularne Wayfarery.
 • trójkątny – osoby o twarzy wpisującej się w kształt trójkąta powinny unikać produktów, które optycznie poszerzają czoło. W zamian powinny one rozważyć zakup oprawek typu D-Frame lub produktów bezramkowych.
 • kwadratowy – tego rodzaju typ twarzy wymaga złagodzenia rysów. Można to osiągnąć za pomocą zaokrąglonych oprawek, na przykład w stylu Aviator.
 • prostokątny – w przypadku kwadratowej twarzy warto sięgać po produkty, które zakrywają środkową część twarzy. Dzięki temu możliwe jest jej optyczne skrócenie oraz wpływanie na bardziej atrakcyjny wygląd. Pożądane są zatem oprawki owalne, które nie posiadają nadmiaru ozdób oraz są stosunkowo wysokie. Mogą one również posiadać zadarte ku górze końce oraz szerokie zauszniki. Warto również pamiętać o tym, że zbyt małe oprawki nie są w tym przypadku pożądane, ponieważ mogą one podkreślać ewentualne mankamenty urody, w tym na przykład za duży nos.