Jak wybrać okulary damskie korekcyjne?

Okulary damskie korekcyjne to coś zdecydowanie więcej niż poprawa jakości widzenia. Okulary są także modnym dodatkiem, który może znacząco wpłynąć na poprawę lub, niestety, pogorszenie wizerunku. Jak wybrać okulary korekcyjne damskie, aby poprawić nie tylko wzrok, ale także podkreślić atuty swojej wyjątkowej urody?

Okulary korekcyjne damskie a kształt twarzy

Głównym zadaniem okularów korekcyjnych jej poprawa jakości widzenia. Osoby, u których zdiagnozowano wadę wzroku mogą podnieść jakość swojego życia używając na co dzień szkieł korygujących. Kiedyś noszenie okularów było traktowane jak pewnego rodzaju przymus. Dziś okulary stanowią świetny dodatek do codziennych stylizacji.

Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego rozmiaru okularów, jest ich przymiarka

Osoby wybierające kształt oprawek okularów korekcyjnych kierują się naprawę różnymi kryteriami. Niektórym zależy za nadążaniem za najnowszymi trendami, inni z kolei wolą ponadczasową klasykę, która jednocześnie może idealnie współgrać z urodą osoby noszącej okulary. Kształt twarzy to zdecydowanie jedno z najistotniejszych kryteriów przy wyborze oprawek okularów.

Uznaje się, że panie o okrągłej twarzy powinny wybierać oprawki kwadratowe. Takie okulary sprawią, że twarz stanie się optycznie dużo smuklejsza i bardziej owalna. Kobiety o trójkątnym typie twarzy powinny sięgać po okulary zaokrąglone lub w kształcie motyka, a osoby o twarzy podłużnej pozbędą się optycznego mankamentu za pomocą okularów przypominających kocie oko.

Jak idealnie wybrać okulary korekcyjne pasujące do koloru włosów?

Okulary damskie korekcyjne to coś zdecydowanie więcej niż poprawa jakości widzenia

Kolor oprawek to druga, tuż po ich kształcie, najistotniejsza kwestia. Uznaje się, że przy wyborze okularów należy unikać kolorystycznych kontrastów. A zatem paniom o czarnych, brązowych lub siwych włosach zaleca się noszenie oprawek w kolorze czarnym lub srebrnym. Z kolei kobietom o włosach jasnych i ciepłych odcieniach brązu zaleca się oprawki w kolorze złotym lub brązowym.

Okulary korekcyjne damskie – rozmiar ma znaczenie

Kolejną niezwykle istotną kwestią przy wyborze okularów korekcyjnych damskich jest ich rozmiar. I wcale nie chodzi tutaj o walory estetyczne, ale czystko praktyczne. Okulary nie mogą zsuwać się z nosa, ani uwierać w okolicach uszu. Nie bez powodu optycy zwracają uwagę na wybór odpowiedniego rozmiaru okularów. Uznaje się, że oprawki nie powinny wychodzi za linię brwi, a ich dolna krawędź powinna znajdować się nad policzkami.

Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego rozmiaru okularów, jest ich przymiarka. Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku zakupu ubrań czy butów. Nawet najmodniejsze i najbardziej stylowe okulary damskie korekcyjne nie będą wyglądały dobrze jeśli ich rozmiar nie będzie dostosowany do twarzy osoby, która je nosi.