Okulary męskie korekcyjne – jak dokonać ich wyboru?

W dzisiejszych czasach problemy ze wzrokiem są dość powszechne (więcej). Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której niezbędne okażą się okulary korekcyjne. Ich wybór może jednak nie być tak oczywisty, jak mogłoby się nam wydawać. W jaki sposób dopasować oprawki w zależności od kształtu twarzy? Na jaki materiał oprawek warto się zdecydować? Co wpływa na komfort noszenia okularów korekcyjnych? Jak dobrać kolor i wzór wybranych okularów? Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

W jaki sposób dopasować oprawki w zależności od kształtu twarzy?

Na dzień dzisiejszy rynek oferuje wiele zróżnicowanych modeli okularów, w konsekwencji wybór nie jest tak oczywisty. Jednym z kluczowych aspektów jest to, aby zakupione przez nas produkty były dopasowane do kształtu twarzy. W zależności od tego czy jest ona owalna, okrągła czy prostokątna, to pasować do nas będą nieco inne modele.

W dzisiejszych czasach problemy ze wzrokiem są dość powszechne

Przykładowo do twarzy owalnej pasują niemalże wszystkie egzemplarze, natomiast do prostokątnej takie, które zakrywają środkową część twarzy. Mowa o dużych modelach z wysokimi oprawkami. Okulary męskie korekcyjne (z których ofertą zapoznasz się tutaj: https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne-1123.html) dla okrągłej twarzy powinny mieć prostokątny lub kwadratowy kształt. W ten sposób wyszczuplają i wydłużają cerę.

Na jaki materiał oprawek warto się zdecydować?

Wybierając okulary męskie warto zwrócić uwagę na materiał oprawek. Ich jakość jeszcze szczególnie ważna, jeśli chodzi o modele korekcyjne. W końcu będziemy w ich posiadaniu przez długi okres czasu. Przed ostateczną decyzją warto zatem skupić się na wykończeniu i wszystkich detalach. Okazuje się bowiem, że może to pozytywnie wpłynąć zarówno na ich żywotność, jak i na funkcjonalność. W praktyce do wyboru mamy modele wykonane z metalu bądź z tworzywa sztucznego. Zastanówmy się, która wersja jest nam bliższa.

Na dzień dzisiejszy rynek oferuje wiele zróżnicowanych modeli okularów, w konsekwencji wybór nie jest tak oczywisty

Co wpływa na komfort noszenia okularów korekcyjnych?

Wiele osób zapomina o jednej istotnej kwestii – okulary męskie korekcyjne powinny być przede wszystkim wygodne. O ile samo dobieranie do kształtu twarzy jest istotne, to jednak codzienny komfort ma priorytetowe znaczenie. Wybrane przez nas modele powinny być przede wszystkim lekkie, abyśmy nie odczuwali dyskomfortu w związku z ich noszeniem. Zwróćmy uwagę na to, by posiadały fleksy- są to specjalne zawiasy sprężynujące, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Niemniej ważne jest dopasowanie. Jeśli okulary są zbyt luźne, wówczas będą spadać podczas schylania się, a gdy okażą się za ciasne, to będą uciskały głowę, wywołując przy tym ból i dyskomfort. Nie w sposób nie wspomnieć o odpowiedniej długości zauszników. Kluczowe jest bowiem to, aby przylegały do skóry, a nie opierały się na naszych uszach.

Jak dobrać kolor i wzór wybranych okularów?


Ostatnim aspektem, który może mieć znaczenie, to kolor i wzór okularów. Jeśli chcemy wyróżniać się za pomocą tego dodatku, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierać modele o modnych i żywych wzorach. Niekiedy okulary dostosowywane są do odcieni naszych włosów, oczu, brwi. Mężczyźni o siwych brwiach świetnie będą wyglądali w srebrnych bądź czarnych oprawkach. Osobniki z jaśniejszymi brwiami i włosami, którzy charakteryzują się przykładowo rudą kolorystyką, świetnie wypadną w złotych i brązowych oprawkach. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem są również tzw. okulary bezoprawkowe. Otóż są to egzemplarze, które posiadają bardzo subtelną oprawkę, w konsekwencji nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka.