Oprawki Versace – jaka jest ich specyfika?

Włosi mają dryg do mody i oprawki do okularów korekcyjnych, są tego najlepszym przykładem. Wiele renomowanych marek, które znamy z tego, że projektuje odzież, zajmuje się również sprzedażą dodatków. Wśród nich znajdują się okulary, tak przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne. Przyjrzyjmy się produktom jednej z marek, a mianowicie Versace. Nie ma chyba Europejczyka, któremu nie obiła się ta nazwa o uszy. Jaka jest specyfika okularów od Versace?

Versace jako synonim dobrego smaku

Wybór oprawek do okularów korekcyjnych, już całkowicie niezależnie od marki rządzi się swoimi prawami

Marka ta liczy sobie ładne parę dekad. Versace to dom mody prosto ze słonecznej Italii. Punktem startowym działalności tego brandu był rok 1978. To właśnie wtedy Gianni Versace położył kamień węgielny pod przyszłe sukcesy, a te pojawiły się dość szybko. Obecnie za ikonę stylu uważa się Donatellę Versace. Wzbudza ona podziw dzięki niesamowitym i odważnym stylizacjom. Versace kojarzy się z cenioną przez ludzi odzieżą. Skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe, ale warto podkreślić, że ten słynny na cały świat dom mody wydaje również oryginalne dodatki do różnych stylizacji. Wśród nich znajdziemy także oprawki okularów korekcyjnych.

Oprawki korekcyjne od Versace

Jak wszyscy pewnie zdążyliśmy zauważyć, okulary stanowią dodatek uzupełniający nasz codzienny look. Warto więc postawić na eleganckie akcenty. Oprawki Versace występują w wersji dla mężczyzn i dla kobiet. Charakteryzują się bogatą kolorystyką i różnorodnością kształtów. To dobra wiadomość dla kogoś, komu zależy na wyrazistych kolorach oprawek. Dominują uniwersalne barwy, czyli kolor czarny, szary, niebieski i bordowy. Dobrym rozwiązaniem dla człowieka, który chce się wyróżnić z tłumu, będzie wybór czerwonych oprawek. Versace słynie również z ciekawych zdobień.

Kształty występujące w okularach Versace są uniwersalne i możne je spotkać dość często, także i u innych producentów. Mowa tu o wypukłych szkłach w kształcie kociego oka lub wydłużanych lekko oprawkach. Przeglądając oferty, znaleźć możemy również klasyczne pilotki. Propozycje dla mężczyzn opierają się na solidnych oprawkach z myślą o grubych szkłach. Skoro już przy nich jesteśmy, warto podkreślić, że można je wymienić.

Włosi mają dryg do mody i oprawki do okularów korekcyjnych, są tego najlepszym przykładem

Jak podejść do wyboru oprawek

Wybór oprawek do okularów korekcyjnych, już całkowicie niezależnie od marki rządzi się swoimi prawami. Przedstawmy pokrótce zalecenia dotyczące wyboru tych produktów w salonach optycznych i sklepach internetowych.

Kształt głowy. Na rynku dominują oprawki okrągłe i o wyrazistych kształtach. Osoby mający okrągłą twarz powinny wybrać kanciaste formy oprawek. Bardziej wyraziste rysy twarzy idealne korespondują z okrągłymi okularami. Niejako działa tu zasada przeciwieństw.

Preferencje. Jeśli niesiemy się z zamiarem zakupu oprawek korekcyjnych, to warto wybrać takie, w których przede wszystkim będziemy czuć się dobrze. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do korygowania wady wzroku, więc nosić będziemy musieli je na co dzień. Warto więc podejść do tego rozsądnie. Jeśli oprawki Versace wpadną nam w oko i wiemy, że będziemy je nosić, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Styl. Okulary korekcyjne stanowią również dodatek, który podkreśla nasz ogólny odbiór. Warto je dopasować do stylu, w którym się nosimy. 

Szkła. Niekiedy wymagają wymiany i wówczas pojawia się dylemat. Znacznie taniej jest je wymienić, niż kupować ponownie oprawki, w szczególności markowe.

Ile kosztują oprawki od Versace?

Powyżej opisaliśmy podstawowe niuanse dotyczące oprawek korekcyjnych od tego włoskiego projektanta. Cena rynkowa oprawek Versace uzależniona jest  od wybranych modeli. Niektóre charakteryzują się specyficznym kształtem i jakością zastosowanego do ich produkcji tworzywa. Uśredniona cena oprawek korekcyjnych marki Versace waha się od 600 do nieco ponad 800 zł. Czy to dużo, czy mało? To już kwestia indywidualnej oceny.